Bill Gates: Çoğu İş Toplantısı 3 Yıl İçinde Metaverse’de Gerçekleşecek

2 dakika, Okuma Süresi

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, metaverse hakkında düşüncelerini paylaştı. iklim değişikliği ve yanlış bilgilendirmeden COVID-19’a ve uzaktan ortak çalışmaya kadar çeşitli  konular hakkında düşüncelerini GatesNotes’a konuşmasında paylaştı. Gates, telekomünikasyon teknolojisindeki artışla birlikte küresel salgının birlikte çalışmanın geleceğini büyük ölçüde değiştireceğine inanıyor.

“Önümüzdeki iki veya üç yıl içinde, çoğu sanal toplantının, 2D kamera görüntügörüntüsünden, dijital avatarları olan bir 3D olan metavers’e geçeceğini tahmin ediyorum. dedi

Hem Facebook hem de Microsoft kısa süre önce bunun için vizyonlarını açıkladılar ve bu da çoğu insana nasıl görüneceğine dair ilk görüşlerini paylaştı.

Geçen ay Microsoft, kendi sanal metavers’ünü kurma yolundaki ilk adımda Mesh işbirliği platformunu önümüzdeki yıl Microsoft Teams ile birleştirme planlarını açıkladı. Bu, sanal çalışma toplantıları sırasında VR gözlüğü veya VR gözlüğü olmadan kullanılabilen yeni 3D avatarları içeriyor.

Gates, “Fikir, sonunda avatarınızı, onlarla gerçek bir odada olma hissini çoğaltan sanal bir alanda insanlarla tanışmak için kullanacağınızdır” diye ekledi. “Bunu yapmak için ifadelerinizi, beden dilinizi ve sesinizin kalitesini doğru bir şekilde yakalamak için VR gözlükleri ve hareket yakalama eldivenleri gibi bir donanımlara ihtiyacınız olacak.”

“Çoğu insan henüz bu araçlara sahip değil, bu da benimsemeyi biraz yavaşlatacak. (Görüntülü toplantılara hızlı geçişi mümkün kılan şeylerden biri, birçok kişinin zaten kameralı bilgisayarları veya telefonları olduğu gerçeğiydi.) Microsoft, gelecek yıl, kullanılan bir avatarı canlandırmak için web kameranızı kullanan geçici bir sürümü piyasaya sürmeyi planlıyor.

Gates’in metaverse ve uzaktan ortak çalışma hakkındaki düşünceleri, son gönderisinin sadece küçük bir bölümünü oluşturuyor. Microsoft’un mevcut oyun planını daha iyi anlamak için tüm düşüncelerini okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum yazın

TeknoVR