‘Beat Sabre’ 7 Yıl Sonra Yeni Ücretsiz Müzik Paketiyle Durmak Bilmiyor

Beat Sabre bundan altı yıl sonra da müzik paketleri çıkarmaya devam edecek mi? 

1 dakika, Okuma Süresi

Yeni ücretsiz müzik paketi ile Beat Sabre için şaşırmıyoruz artık, durdurulamayan bir VR ritim oyunu. Beat Games, Daft Punk müzik paketinden sadece iki ay sonra bir sonraki müzik paketi olan ücretsiz OST 7 paketini tanıtıyor.

Beat Sabre, Mayıs 2018’de SteamVR’de erken erişimde az bilinen bir bağımsız oyun olarak piyasaya sürüldü. Ritim üzerine kurulu bir oyunun bu kadar büyüyeceğini kimsenin tahmin etmedi. 2023 itibarıyla yayınlandığından bugüne satışlarının 250 milyon doları aştığı bildirildi.

Oyun daha önce 1.0 sürümüne ulaştı ve aynı zamanda Quest, PSVR 1 ve PSVR 2’ye de çıktı. ‘Oynaması kolay, ustalaşması zor’ oynanışı, insanların daha fazlası için geri gelmesini sağladı ve sonunda geliştirici Beat’i satın alan Meta’nın dikkatini çekti. Her ne kadar bu, VR’nin harika uygulamasını yalnızca Meta’nın eline bıraksa da şirket, Beat Saber’ı çok platformlu bir oyun olarak tutma sözünü tuttu; özellik eşitliği, eşit müzik paketi kullanılabilirliği ve hatta çok oyunculu oyunlar arasında çapraz oynama olanağı sunuyor.

Yıllar geçtikçe Beat Sabre, çoğu büyük sanatçılardan oluşan ek müzik paketlerinin piyasaya sürdü. Bir çok yeni içerik ücretli olsa da, yıllar içinde sağlam bir ücretsiz paket dizisi piyasaya sürüldü.

Beat Games bugün OST 7 müzik paketini tanıttı ancak “çok yakında”dan biraz fazlasını sundu.

Oyunun önceki ‘OST’ müzik paketlerinin tümü ücretsizdi ve bunun da ücretsiz olması büyük ihtimal. Kaç parçanın veya hangi parçaların dahil edileceğine dair hiçbir ipucumuz yok, ancak ‘OST’ paketlerinin çoğunda orijinal ve indie müzikler yer alıyor ve oyun için özel olarak yapılmış birkaç parça da var.

Beat Sabre bundan altı yıl sonra da müzik paketleri çıkarmaya devam edecek mi?

TeknoVR