Asus MR Başlık Sonunda Kendini Gösterdi, Asus MR Başlık İncelemesi

Asus MR Başlık, Sonunda kendini gösterdi. AcerDellHP ve Lenovo’nun Windows tabanlı VR başlıkları gördük. Bugün, nihayet bu sene Asus tarafından duyurulması beklenen son MR başlığını da gördük ve inceledik

Asus MR Başlık

Asus MR Başlık

Asus MR Başlık İncelemesi:

Asus’un kulaklıklı MR başlık seti bugün şirketin IFA basın toplantısında detaylandırıldı. Diğer cihazlar gibi, 90Hz yenileme hızı ve 95 derece görüş alanı (FOV) olan iki adet 1440 x 1440 lens bulunuyor. Ayrıca aynı iç-dış izleme çözümü için dört metrelik bir kabloyla geliyor.
Gerçekten diğer çıkan MR Başlıklara göre oldukça farklı ve ayırıcı tasarım gibi görünüyor. Başlığın çokgen yüzeyi oldukça şık ve kolaylıkla diğer Windows başlıklardan ayırt edilebilir farklı. Vizörü diğer cihazlar gibi yükseltebilir ve toplam ağırlığı 400g. Asus, cihazı rahatça başınıza sığdırmak için dengelediğini ve MR Başlığını taktıktan sonraki terlemeleri engellemek için kafa bandını çabuk kuruyan malzemelerden ürettiğini söylüyor.

Asus MR Başlık Fiyatı:

Fiyatlandırma konusuna gelince, Asus, setin içinde bir çift Windows VR hareket denetleyicisi ile birlikte, kitin 449 euroluk perakende satış fiyatı olacak. Durumdan emin olmak için şirkete ulaştık. Bu resmi ABD fiyatı olacak, aslında Dell’in teklifi ile uyumlu ve özellikler çok farklı görünmüyor.
Bu hafta başlarında Microsoft, gelecekte bu kulaklık setlerinin SteamVR’ı destekleyeceğini doğrularken, Windows Store‘a gelen yerli oyunlar da Halo ve Arizona Sunshine gibi MR oyunlar yer alıyor.
Artık Windows MR başlık setlerini gördük, bunlardan hangisini seçmeyi planlıyorsunuz?

Benzer İçerikler

Infinite Office Kendi VR Sanal Ofis Alanınızı Oluşturmanıza İzin Veriyor

Beren BULUT

Canon’un yeni karma gerçeklik gözlüğü Canon MREAL S1

Mina

Facebook’un sanal gerçeklik desteği oyunla değil, verilerle ilgilidir

Beren BULUT

LYNX-R1 Bağımsız MR Gözlük

Beren BULUT

VR ve AR 2018 Gelişmeleri: Teknoloji Yılını Nasıl Geçirdi

Mina

Samsung Yeni VR-AR Hybrid Gözlük Prototip Üzerinde Çalışıyor

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments