AR Oyun

Artırılmış Gerçeklik Oyunu Pokemon GO ARKit ile iOS 11 Güncellemesi

Konuma dayalı mobil oyun olan Pokemon GO, ’ın platformu ile daha gerçekçi görüntüler yakalayan 11 için bir güncelleme yayınladı. Oyunu Pokemon GO ARKit ile iOS 11 güncellemesi üzerinde çalışacak.

Oyun 2016 yılında piyasaya çıktı. Daha önce mobil oyunlarda karşılaşmadığımız bir özellikte gerçekliğe dalış yapmanızı sağlıyor. Pokemonlar projeksiyon ile gerçek dünyaya yansıtılıyor. Bunlar etkileşimlerin en basitine cevap verecek şekilde ayarlanmış ve 3B alanındaki objeler kullanıcıların hareketlerine göre konumlarını değiştirmiyorlar.Bir pokemona ulaşmak için ve başka bir noktaya etkili bir şekilde gidebilmek için etrafınıza bakmayı imkansız hale getiriyordu.

Artırılmış Gerçeklik Oyunu Pokemon GO ARKit ile iOS 11 Güncellemesi
Artırılmış Gerçeklik Oyunu Pokemon GO ARKit ile iOS 11 Güncellemesi

Bu soruna yönelik olarak Niantic, AR+ güncellemesini iOS 11 sürümüne getirdi ve pokemonun boşlukta bir noktada sabitlenmesini sağladı. Böylece pokemonların yürüyebildiklerini artık göreceksiniz. Bunun avantajı da Poke toplarını atılmasını kolaylaştırıyor. Bu avantajı dengelemek istediğiniz zaman ve çok yaklaştığınızda Pokemon kaçacaktır. Bonus kazanmak için pokemonlara gizlice yaklaşmanız gerekiyor. Her an onları kaybetme tehlikesi içerisinde olacaksınız.

Niantic:

Bu, Pokémon GO’daki AR yeteneklerini daha da muhteşem hale getirmek ve ilerlememizde daha büyük AR deneyimleri için bir çerçeve oluşturmaya yönelik ilk adımımız.

Şirket büyük ihtimal Google’ın ‘u için de bir güncelleme yayınlayacaktır. Başlangıçta Pixel ve S8’i destekleyen ARCore’un önümüzdeki aylarda 100 milyon cihaza geleceği düşünülüyor. Niantic’in bir diğer ürünü hem hem de iOS cihazlarına gelecek.

, güncel ve gelecek Artırılmış Gerçeklik Oyunları hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

  Sygic Travel VR Uygulamasıyla Dünyayı Yeniden Keşfedin

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

BBC, PLANET EARTH ve DAHA FAZLASINI TASTER VR UYGULAMASI İLE GETİRİYOR

Undead Citadel, En Son Trailer ile Çarpıcı VR Görselleri Dikkat Çekiyor

Magic Leap AR Shooter Oyunu Dr. Grordbort’s Invaders

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir