AR Oyun

Artırılmış Gerçeklik Oyunu Pokemon GO ARKit ile iOS 11 Güncellemesi

Konuma dayalı mobil oyun olan Pokemon GO, Apple’ın platformu ile daha gerçekçi görüntüler yakalayan iOS 11 için bir güncelleme yayınladı. üzerinde çalışacak.

Oyun 2016 yılında piyasaya çıktı. Daha önce mobil oyunlarda karşılaşmadığımız bir özellikte gerçekliğe dalış yapmanızı sağlıyor. Pokemonlar AR projeksiyon ile gerçek dünyaya yansıtılıyor. Bunlar etkileşimlerin en basitine cevap verecek şekilde ayarlanmış ve 3B alanındaki objeler kullanıcıların hareketlerine göre konumlarını değiştirmiyorlar.Bir pokemona ulaşmak için ve başka bir noktaya etkili bir şekilde gidebilmek için etrafınıza bakmayı imkansız hale getiriyordu.

Oyunu Pokemon GO ARKit ile iOS 11 Güncellemesi

Artırılmış Gerçeklik Oyunu Pokemon GO ARKit ile iOS 11 Güncellemesi
Pokemon GO ARKit ile iOS 11 Güncellemesi

Bu soruna yönelik olarak Niantic, AR+ güncellemesini iOS 11 sürümüne getirdi ve pokemonun boşlukta bir noktada sabitlenmesini sağladı. Böylece pokemonların yürüyebildiklerini artık göreceksiniz. Bunun avantajı da Poke toplarını atılmasını kolaylaştırıyor. Bu avantajı dengelemek istediğiniz zaman ve çok yaklaştığınızda Pokemon kaçacaktır. Bonus kazanmak için pokemonlara gizlice yaklaşmanız gerekiyor. Her an onları kaybetme tehlikesi içerisinde olacaksınız.

Niantic:

Bu, Pokémon GO’daki AR yeteneklerini daha da muhteşem hale getirmek ve ilerlememizde daha büyük AR deneyimleri için bir çerçeve oluşturmaya yönelik ilk adımımız.

Şirket büyük ihtimal ’ın ‘u için de bir güncelleme yayınlayacaktır. Başlangıçta Pixel ve S8’i destekleyen ARCore’un önümüzdeki aylarda 100 milyon cihaza geleceği düşünülüyor. Niantic’in bir diğer ürünü hem Android hem de iOS cihazlarına gelecek.

VROTTO, güncel ve gelecek Artırılmış Gerçeklik Oyunları hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

  Sanal Gerçeklikte Seyahat Deneyimi: Atlas Obscura VR

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

Dream VR Online İşbirliği ve Verimlilik Uygulamasını Duyurdu

Half Life Quake Motoru ile Oculus’a Geliyor

Mantıs PSVR Kulaklık İncelemesi: Gerekli Bir Aksesuar

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x