Artırılmış Gerçeklik

Apple iOS 12! ARKit 2 ile Gelen Yenilikler Neler

2 ile gelen yenilikler neler? ’ın en yeni mobil işletim sistemi , 17 Eylül de tam sürüm olarak kullanılmaya başlanacak. Tabi bizi ’un yeni sürümünden daha çok ye katacağı yenilikler ilgilendiriyor.

ARKit 2 ile Gelen Yenilikler

ARKit 2, iOS 12 yükseltmesinin önemli bir parçası ve yeni türden daha yüksek kaliteli deneyimlerine olanak tanıyan Apple’ın bilgisayar görme yazılımı güncellemelerini içeriyor. ARKit 2’nin en büyük özelliklerinden biri, yakında çıkacak olan çok oyunculu  Galaga oyunuyla birlikte AR deneyimlerini paylaşması olacak. Bu güncelleme, daha iyi nesne tanıma ve kalıcılık da içeriyor, böylece AR deneyimleri çevreyi daha iyi anlayabilecek.

ARKit 2 ile Gelen Yenilikler

ARKit 2 ile gelen yenilikler. Güncellemenin en ilginç yönlerinden biri, bir 3D nesnenin web sayfasından çıkarılmasına ve gerçek dünyaya yerleştirilmesine olanak sağlayan Apple olayı Eylül güncelleme etkinliğinde gösterilen “” adlı yeni bir özellik olarak karşımıza çıkacak.

Geliştiriciler bu özelliği kullanabilse de, Safari Web tarayıcısına entegrasyonu ile geliştiricilerin Apple’ın App Store’unda bir uygulama yayınlamaya gerek kalmadan iPhone’daki AR’dan faydalanabileceği anlamına geliyor.

Bu işletim sistemi güncellemesi geldiği anda App Store da yeni AR uygulamalarının akına uğramasını sağlayacak güncellemeler bekliyoruz.

  VR Hakkında Merak Edilen 7 Soru

Benzer İçerikler

Star Wars: Jedi Challenges Artırılmış Gerçekliğe Uyarlanıyor

Peter Jackson’ın Yeni Artırılmış Gerçeklik Stüdyosu Wingnut AR

Artırılmış Gerçeklik Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir