Artırılmış Gerçeklik

Apple iOS 12! ARKit 2 ile Gelen Yenilikler Neler

ile gelen yenilikler neler? ’ın en yeni mobil işletim sistemi 12, 17 Eylül de tam sürüm olarak kullanılmaya başlanacak. Tabi bizi ’un yeni sürümünden daha çok ARKit 2 ye katacağı yenilikler ilgilendiriyor.

ARKit 2 ile Gelen Yenilikler

ARKit 2, yükseltmesinin önemli bir parçası ve yeni türden daha yüksek kaliteli deneyimlerine olanak tanıyan Apple’ın bilgisayar görme yazılımı güncellemelerini içeriyor. ARKit 2’nin en büyük özelliklerinden biri, yakında çıkacak olan çok oyunculu  oyunuyla birlikte deneyimlerini paylaşması olacak. Bu güncelleme, daha iyi nesne tanıma ve kalıcılık da içeriyor, böylece AR deneyimleri çevreyi daha iyi anlayabilecek.

ARKit 2 ile Gelen Yenilikler

ARKit 2 ile gelen yenilikler. Güncellemenin en ilginç yönlerinden biri, bir 3D nesnenin web sayfasından çıkarılmasına ve gerçek dünyaya yerleştirilmesine olanak sağlayan Apple olayı Eylül güncelleme etkinliğinde gösterilen “” adlı yeni bir özellik olarak karşımıza çıkacak.

Geliştiriciler bu özelliği kullanabilse de, Safari Web tarayıcısına entegrasyonu ile geliştiricilerin Apple’ın App Store’unda bir uygulama yayınlamaya gerek kalmadan iPhone’daki AR’dan faydalanabileceği anlamına geliyor.

Bu işletim sistemi güncellemesi geldiği anda App Store da yeni AR uygulamalarının akına uğramasını sağlayacak güncellemeler bekliyoruz.

  Apple Yeni Patenti ile Artırılmış Gerçekliği Facetime'a Getiriyor

Benzer İçerikler

Artırılmış Gerçeklik Oyunu Pokemon GO ARKit ile iOS 11 Güncellemesi

RED Hydrogen One Telefonu AT & T Ve Verizon Lansmanı Bu Yıl İçinde Yapılacak

Artırılmış Gerçeklik ile Diş Cerrahisi Sonuçları Gösterilecek

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir