AR Korku Oyunu Night Terrors: Bloody Mary

3 dakika, Okuma Süresi

Night Terrors: Bloody Mary iddalı bir AR korku oyunu. Sanal gerçeklik, korku oyunları için mükemmel bir araç çünkü VR gözlük taktığınızda bambaşka bir dünyaya geçiyorsunuz. Tam 360 derece görüntüler ile etrafınıza bakabiliyorsunuz ve alanda hareket edebilirsiniz. Herşeye ulaşabiliyor ve dokunabilirsiniz, her yönden fısıltıları duyabilirsiniz. Peki ya AR korku oyunu desek ne düşünürdünüz?

Kendinizi başka bir dünyaya nakletmek yerine. AR korku oyunu gerçek dünyanızı istila ediyor. Imprezario Entertainment akıllı telefonunuzu hayaletlerin istila ettiği ve daha bir çok farklı varlıkları da görebileceğiniz alternatif bir versiyonu ile başarılı bir korku oyunu olan Night Terrors: Bloody Mary ile karşımıza çıkıyor.

AR Korku Oyunu Night Terrors: Bloody Mary

Belki de bu AR için neler mümkün olacağına dair bir başlangıçtır.

Night Terrors: Bloody Mary 2016 yılında çıkan Night Terrors: The Beginning adlı oyunun devamıdır. Orjinal uygulama hazırlanırken teknoloji bugünkü kadar gelişmemişti bu yüzden orjinal uygulamayı çok dikkate almamak gerekiyor.

Oyunun yönetmeni. Ünlü yönetmen, yapımcı ve senarist olan Oren Peli (Paranormal Activity, Insidious) projenin yapımcısıdır ve kendisi Hollywood-calibre korku deneyimleri ile uzun bir deneyime sahip.

Peli, “Kariyerim boyunca, filmdeki en heyecan verici anları sunmak için kendimi öykü anlatma ve yenilikçi perspektifler keşfetmekten gurur duydum” dedi. “Night Terrors: Bloody Mary, anlatıyı kullanıcılara kendi evlerinde, bu sefer mobil cihazlarıyla getirecek yeni bir yaratıcı ortamla çalışmamı sağlıyor. Daha korkunç bir şey düşünemiyorum, bu yüzden ortaya çıkan eğlence teknolojisinin ön safında olmak beni çok heyecanlandırıyor. ”

night terrors bloody mary press kit

bir zarf, kafatası ve diğer ürkütücü hatıraları içeren özelleştirilmiş basın kiti.

Night Terrors: Bloody Mary, herkesin aşina olduğu titiz şehir efsanesi hakkındadır ve telefonunuzun kamerasını, LED ışığını ve diğer çekirdek sistemlerini kullanarak gerçek evinize göz kamaştırıcı görseller getirmeyi amaçlamaktadır.

Yakın zamanda Imprezario Entertainment Kurucularından Brett Tomberlin ve Bryce Katz, basit oyun karakterlerinin ötesine geçmek istediklerini, odanızın resminin üzerine yüklenen bir ekranda göstermek istediklerini açıkladı, çünkü diğer türlü tam olarak istedikleri korku deneyimlerini aktaramyacaklarını düşünüyorlar.

[related-post id=”8017″]

Night Terrors: Bloody Mary İle Gerçekten Korkacaksınız

Tomberlin, “Night Terrors için görsel sanatçılar ile gerçek gardıropları kullanan gerçek aktörleri filme çektik” diye açıkladı. “Bu, çevrenizdeki pokemon gibi bir pokemon olmayacak – biz gerçekten hayata getirmeyi istiyorduz.”

Bunu yapmanın yollarından biri, onu olabildiğince gerçekçi göstermeye ve hissetmeye çalışmaktır. Hatta belki de biraz fazla gerçekçi. Tomberlin ve Katz’a göre, Apple, uygulamayı inceleyenlere göre “çok gerçek” olduğu için ilk başta Bloody Mary’yi denemekten çekindiler.

Katz, “Oyun oynarken ortaya çıkan sahte metinler ve mesajlar gerçek gibi görünüyor” dedi. “Gelmek istediğimiz nokta buydu. iOS kullanıcı arayüzünün görünüşünü çoğaltamayacağınızı söylüyorlar. Kullanıcıların gerçek temaslarının sorun olduğunu düşünmelerini istemezler. ”

Bloody Mary’nin oyuncularla iletişim yolları, Amber Uyarıları, metin mesajları, Facetime çağrıları ve daha fazlası gibi şeyleri taklit etmektir. Telefonunuzu sadece başka bir dünyaya açılan bir portala değil, size sadece bir telefon olduğunu hatırlatmakla kalmaz, aynı zamanda her iki dünyanın da bir parçası gibi hissettirir.

night terrors bloody mary poster

ar korku oyunu night terrors: bloody mary

Night Terrors: Bloody Mary, hem iOS hem de Android için 12 Ekim’de başlıyor ve fiyatı 2,99 dolar. Bu birkaç planlı AR korku macerasının ilki, diğeri ise sadece birkaç ay içinde ortaya çıkıyor. Tomberlin ve Katz’a göre bu fikir, AR korku için bir tür platform olarak Night Terrors: Bloody Mary iyi bir başlangıç olacak.

Aşağıdaki yorumlarda bizim ile düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz!

Yorum yazın

TeknoVR