Apple’ın Meta’nın AR Halkla İlişkiler Başkanını İşe Aldığı Söyleniyor

2 dakika, Okuma Süresi

Bir süredir Apple’ın XR teknolojisi için üreteceği donanımlar (VR Gözlük, MR Gözlük) ile ilgili gelişmeler ve haberler giriyoruz, Hala Apple VR gözlükleri ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı ve sır gibi korunuyor. Yakın zamanda Apple ile ilgili sanal gerçeklik haberleri başlıklarından bazılarını aşağıda listeledik.

Apple, ikinci nesil AR/MR gözlüklerini planlamaya başladı

Apple Sanal Gerçeklik Uzamsal 3D Ses ile İlgili Patent Aldı

Apple, Yeni iPhone Etkinlik Davetinde Gizli Bir AR Süprizi Var

Apple MR Gözlüğü Cep Telefonu Desteğine Güvenmesi Gerekebilir

Bloomberg muhabiri Mark Gurman’ın Power On haber bülteninde bildirdiğine göre Apple, Meta’nın artırılmış gerçeklik (AR) ürünleri için iletişim AR halkla ilişkiler yöneticisi Andrea Schubert’i işe aldı . Schubert’in LinkedIn sayfası, yaklaşık altı yıldır Meta için çalıştığını gösteriyor.

Gurman, “Oculus ile Meta, VR gözlüklerde pazar lideri oldu, bu nedenle Apple lansmanına yaklaşırken böyle bir alım mantıklı” diye açıklıyor. Kara Cuma ve Siber Pazartesi kampanyalarında bu yıl Meta ‘Oculus Quest 2 en çok satan ürünlerden biri oldu. Meta’nın Oculus uygulamasının Noel Günü’nde ABD’deki App Store’da zirveye yerleştiğinden ve Google Play mağazasında bir numaralı ücretsiz uygulama haline geldiğinden bahsetmiyoruz bile, tatilde döneminde bir çok insanın Quest 2’yi hediye olarak aldığını gösteriyor.

Söylentiler, Apple’ın AR/VR gözlüğü için çalışmalara devam devam ederken, Apple ürün hakkında ağzı sıkı olmaya devam ediyor. Bloomberg daha önce gözlüğün 3.000 dolaradan satılabileceğini ve el takibi için 3D sensörlerle birlikte 8K ekranlarla gelebileceğini bildirmişti. Apple VR gözlüğü seti ayrıca, işlemci ağırlıklı görevler için bağlı bir iPhone veya Mac’e güvenmek zorunda kalabilir. Bununla birlikte, Apple’ın VR gözlüğü için çok fazla beklememiz gerekmeyebilir. Apple analisti Ming-Chi Kuo, karma gerçeklik gözlüğünün 2022’de piyasaya çıkabileceğini tahmin ediyor.

Yorum yazın

TeknoVR