Apple, Yeni iPhone Etkinlik Davetinde Gizli Bir AR Süprizi Var

Apple, iPhone etkinliğine bir hafta kalmış olabilir, şu anda bu yeni AR efektiyle oynayabilirsiniz. Basit olsa da, Apple'ın etkinlik tanıtımın da AR teknolojisini kullanma kararı, şirketin teknolojiye olan bağlılığını devam ettirdiğini gösteriyor

1 dakika, Okuma Süresi

Apple Eylül etkinliğinin resmi tarihini onayladı. Apple’ın pazarlama başkan yardımcısı Greg Joswiak, şirketin bir sonraki iPhone cihazını duyurmasının beklendiği resmi canlı yayın için 14 Eylül tarihini açıklayan bir tweet paylaştı.

apple yeni etkinlik

Kısa animasyonun yanı sıra etkinliğin nasıl izleneceğine dair detaylı bilgi için 14 Eylül tarihinde etkinlik sayfasını da ziyaret edebilirsiniz. Yalnız işin güzel yanı şu: Güncel bir iOS cihazında yukarıda bahsedilen bağlantıyı ziyaret edenler, sayfada gizlenmiş bir AR süprizi paskalya yumurtasını tetikleyebilir.

Apple, Yeni iPhone Etkinlik Davetinde AR Süprizi

Mashable tarafından belirtildiği gibi, kayan Apple logosuna dokunmak, ARKit görüntüleyiciyi etkinleştirerek otomatik olarak benzersiz bir AR deneyimini tetikleyecek.

Ortamınızı kalibre ettikten sonra, bozulmamış bir dağ gölü içeren yüzen bir AR elma göreceksiniz. Nesneye yakınlaştırarak kendinizi dağ konumuna alabilirsiniz. Burada merakla beklenen etkinliğin resmi tarihini bulacaksınız.

Basit olsa da, Apple’ın etkinlik tanıtımın da AR teknolojisini kullanma kararı, şirketin teknolojiye olan bağlılığını devam ettirdiğini gösteriyor. Şirket yalnızca ARKit ve LIDAR teknolojisinin gelişimini ilerletmekle kalmadı, aynı zamanda 2019’dan beri kendi AR gözlüğü üzerinde çalıştığı bildirildi.

1 yorum

serdar 11 Eylül 2021 - 14:18

Apple bu konuda çok geç bile kaldı, artık apple’da vr gözlüğünü çıkarmalı

Yanıtla

Yorum yazın

TeknoVR