UYGULAMA

American Airlines ARKit Kullanarak AR Navigasyon Oluşturuyor

‘in piyasaya sürülmesi ile birlikte uygulamalarında tam anlamıyla bir patlama yaşandı. Her geçen gün eğlenceli ve hayatımızı kolaylaştırcak uygulamalar çıkıyor. Bu noktada ve American Airlines, hava limanlarında navigasyonu için bir sistem test ediyorlar. kullanarak yolculara navigasyon imkanı sunacak.

American Airlines ARKit

Havaalanını daha önce ziyaret etmeyenler için bulundukları ortam çok kalabalık ve kafa karıştırıcı olabiliyor. American Airlines, her gün binlerce kişiye uçuş imkanı sağlayan ABD’nin en büyük havaalanlarından birisi. ARKit tarafından desteklenen American Airlines uygulaması, check-in bürosu, güvenlik kontrol noktası gibi önemli yerleri gösterecek, hatta yiyecek ve içecek için öneri sunan ve kullanıcıyı bu alanlara yönlendiren bir AR çözümlemesi getiriyor.

Groove Jones, uygulama hakkında iki video yayınladı. Bunlardan biri, uygulamanın nasıl çalışacağını gösteren bir fragman niteliğinde. Diğeri ise bir test videosu olarak göze çarpıyor.

American Airlines ARKit Test Videolarını Aşağıda İzleyebilirsiniz

Akıllı telefonlarla alınabilecek sinyalleri kullanarak gerekli yer hizmetleri sağlamak için benzer bir sistemi de İngiltere’deki Gatwick Havaalanı test ediyor. AA uygulamasının benzer sinyaller gerektirip gerektirmediği tam olarak belli değil ancak ARKit’in derinlik algılama ve gerçek zamanlı izleme yetenekleri, uygulamaya yüklenmek üzere sadece bir haritaya ihtiyaç duyulmayabileceğini gösteriyor. Bu havaalanları için zamandan ve paradan tasarruf sağlayacak bir uygulama olacak.

Internet of Things (IoT) teknolojisi kullanılarak yakalanan bekleme süreleri ve American Airlines’ın kendileri tarafından toplanan bilgiler gibi ekran uyarıları da görüntülenebilecek.

VROTTO, güncel ve gelecek ARKit haberleri hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için lütfen Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

  Microsoft Düz Lens Patenti ile Yeni Nesil HoloLens'i Geliştiriyor

Benzer İçerikler

Acer, Starbreeze’in StarVR Başlıklarına 5 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Intel True VR Kullanarak 2018 Kış Olimpiyatlarını Karma Gerçeklikle Buluşturuyor

SportsBar VR Yeni Güncelleme İle Çapraz Platformda Oynanabilecek

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x