2018 Steam HTC Vive ve Oculus Rift Kullanım Anketi

2018 yılına ilişkin ilk Steam donanım anketi başlatıldı, ve kullanımı için bu anket genel, pratik bilgileri bize verebilir.

Steam ve Kullanım Anketi

Bu ay, ürününü genel kullanımın % 46,96’sı (geçen ayın % 47,26’sına göre % 0,3 azaldı), Rift ise % 46,09’la (Aralık ayında % 46,14’lük oranda % 0,05’lik bir azalma gerçekleşti) gerçekleşti. Steam, Aralık ayında ilk kez Rift’in üst sıraya çıkmasının ardından ’ı bu ay kullanılan kulaklık seti olarak seçti. Bu grafikte, Steam’deki Rift ve Vive kullanımının hemen hemen birbirine yakın bir grafik izlediğini görebiliriz.

Hem Rift hem de Vive tarafındaki hafif düşüşleri açıklayan Microsoft’un Windows’un Karışık Gerçeklik kulaklık setleri % 4.35’den % 5.17’ye yükseldi. Her zaman olduğu gibi bu isteğe bağlı bir anket. Bundan dolayı aslında buradaki sonuçlara bakarak hangi ürünün daha fazla sattığını gösteren kesin sonuçlar olmadığını söyleyebiliriz.

2018 yılına girdiğimize göre, VR manzarasının yıl için neye benzediğine dair biraz daha iyi bir fikrimiz var. Özellikle, HTC’nin yükseltilen yeni versiyonu ‘yu önümüzdeki iki ay içinde tek bir olarak. Daha sonra yıl içinde yeni izleyicilerle birlikte tam bir paket olarak yayınlamaya hazırlanıyor. Yükseltilen özellikler sayesinde Vive’ın ankette yükselişe devam etmesine yardımcı olacak mı?

Benzer İçerikler

Yeni VR Korku Oyunu Arıyorsanız, A Wake Inn Tam Size Göre

Sibel UNAL

SteamVR Şubat Rift, Vive, Windows VR Kullanım Oranları

Beren BULUT

HTC Oyunculara Neden Vive Pro’yu Sattı, Pro Eye Neden Yerini Alamayacak

Okan KEMER

Turtle Rock Studios’tan Oculus İçin Yeni VR Macera Oyunu Duyurusu

Mina

DiRT Rally 2.0 Oculus Rift VR Desteğini Bu Yaz Alacak

Beren BULUT

Oculus Audio SDK Güncellemesi ile Geometri Tabanlı Ses Yayılımı

Sinem ALADAG
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments