2018 Yılında PC VR Gözlükleri İkiye Katlandı: Steam Rapor

’nin genel haber içeriğini okursanız, ekosistemin “ölmekte” veya “ölü” olduğu izlenimini edinebilirsiniz, ancak verilerin bize söylediği şey bu değil.

PC şirketleri şu anda satış rakamları yayınlamamaktadır ancak, bunun nedenin kötü olmasından daha çok verilerin doğru analiz edilebilir olmaması ile alakalı. Valve’ın PC’deki en popüler mağazası olan mağazası, aylık bir “Donanım Araştırması” düzenliyor.

2018 Yılında PC İkiye Katlandı

Bu anket, her ay katılmayı kabul etmesi gereken rastgele bir kullanıcısı örneğine sunulmaktadır. Üyenin PC bileşenlerini ve bağlı tüm çevre birimlerini tarıyor ve sisteme bağlı PC ni içeriyor.

Açık olmak gerekirse, bunlar kesin rakamlar değil, o ay içinde bir gözlük takılıyken ankete katılan kullanıcıların yüzdesi.

(“Diğer”, Oculus Rift DK2 ve HTC Vive Pro ürününü içerir)

Yukarıdaki veriler oldukça açık bir şekilde, kullanıcılarının 2018 yılı içinde ’de neredeyse iki katına çıktığı görülüyor. Şuan için kullanıcılarının %0,08 oranında kullanıyor olduğunu görüyoruz.

Oculus Rift % 85 büyüdü, HTC Vive % 65 büyüdü ve maalesef Windows MR kulaklıkları yıl içinde kayıt yapamayacak kadar az kullanıcı oranı ile başladı, şu anda MR gözlük kullanıcı oranı 0.07’de.

HTC Vive Fiyatı

HTC Vive’nin muhtemel büyümesi, Mart’ta 1009 dolarlık fiyatın 499 dolara düşmesi etken oldu. Windows MR’nın büyümesi de fiyattan kaynaklanıyor. Microsoft ve ABD’deki diğer perakendeciler MR gözlükleri için fiyatları bu yıl agresif bir şekilde indirdiler. Yapılan indirimler ile fiyatlar zaman zaman 149 dolara kadar düştü.

Oculus Rift’in büyümesini için öngörüde bulunmak biraz daha zor. Oculus Rift normal satış fiyatı olarak 349 dolara korudu. Fiyatı 2017’den bu yana 399 dolara yükseldi. Oculus Rift büyüme sürecinin fiyat politikasından daha çok, Marvel Powers VR ve Echo Combat gibi yüksek bütçeli oyunlar diyebiliriz. Diğer bir olasılık, Facebook’un Go ile birlikte pazarlamayı hızlandırmasıdır.

2019

TechCrunch’ın daha yüksek çözünürlük ve iç-dış izlemesi ile “Knuckles” denetleyicili 135 ° ‘lik Vana gözlüğünün avantajları ile birlikte ’nin 2019’da daha hızlı büyümesini bekliyoruz.

Kalitedeki iyileştirmeler ve fiyattaki düşüşler, birçok PC oyuncusunu olmaya ikna edebilir. Uygulamaların ve oyunların kalitesindeki ve miktarındaki sürekli artış, satın alımlarına değer kılacak gibi.

Benzer İçerikler

Yeni VR Korku Oyunu Arıyorsanız, A Wake Inn Tam Size Göre

Sibel UNAL

2021 En İyi VR Gözlükleri

Mina

JVC, 120 Derece FOV ve Göz Başına 2.5K Çözünürlük ile Kurumsal XR Gözlüğünü Tanıttı

Mina

Medal of Honor: Above and Beyond Gallery Tanıtım Videosu

Sinem ALADAG

Oculus Quest 2 Özellikleri

İsa KAYA

Oculus Quest 2 Satışta, Fiyatı ve Özellikleri

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments